Login to your account

Username
Password
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name
Username
Password
Verify password
Email
Verify email

Macedonia Hunting

Во центарот на еден германски град беснееја диви свињи

Posted by  Published in: Разно

Помалку комична случка се случила во малиот град Ајде во Северна Германија, кој бил под опсада во текот на неколку часа. Прочина за ова биле два агресивни веприкои беснееле низ центарот на градот, при што биле повредени четири лица, јави ДПА.

Дивите свињи ги исплашиле луѓето и дури успеале да влезат во банка. Клиентите и вработените во банката раскажале дека сите се разбегале барајќи побезбедно место, а некои дури и почнале да скокаат преку прозорците, откако свиња се втурнале во зградата. Во нападот, менаџерот на филијалата се здобил со повреди.

Полицијата го повикала населението од централниот дел на градот, кој се наоѓа во северната провинција Шлезвиг-Холштајн, да остане во своите домови и да ги избегнуваат централните делови, додека силите на редот се обидувале да ја средат ситуацијата.

Сепак за веприте не било нималку комична ситуацијата, бидејќи бил повикан еден локален ловец да отстрела еден од веприте. Второто животно имало повеќе среќа и го напушти градот.

 

Weather

Partly cloudy

18°C

Skopje

Partly cloudy
Humidity: 88%
Wind: S at 6.44 km/h
Saturday
Mostly sunny
18°C / 30°C
Sunday
Partly cloudy
16°C / 31°C
Monday
Partly cloudy
16°C / 28°C
Tuesday
Partly cloudy
15°C / 30°C

Translator

Visitors Counter

778342
Today
Yesterday
This Week
This Month
All days
167
411
1892
10148
778342

Your IP: 54.80.93.19
Server Time: 2018-08-17 06:14:17
Web Analytics