Login to your account

Username
Password
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name
Username
Password
Verify password
Email
Verify email

Macedonia Hunting

Во центарот на еден германски град беснееја диви свињи

Posted by  Published in: Разно

Помалку комична случка се случила во малиот град Ајде во Северна Германија, кој бил под опсада во текот на неколку часа. Прочина за ова биле два агресивни веприкои беснееле низ центарот на градот, при што биле повредени четири лица, јави ДПА.

Дивите свињи ги исплашиле луѓето и дури успеале да влезат во банка. Клиентите и вработените во банката раскажале дека сите се разбегале барајќи побезбедно место, а некои дури и почнале да скокаат преку прозорците, откако свиња се втурнале во зградата. Во нападот, менаџерот на филијалата се здобил со повреди.

Полицијата го повикала населението од централниот дел на градот, кој се наоѓа во северната провинција Шлезвиг-Холштајн, да остане во своите домови и да ги избегнуваат централните делови, додека силите на редот се обидувале да ја средат ситуацијата.

Сепак за веприте не било нималку комична ситуацијата, бидејќи бил повикан еден локален ловец да отстрела еден од веприте. Второто животно имало повеќе среќа и го напушти градот.

 

Weather

Cannot get Skopje location id in module mod_sp_weather. Please also make sure that you have inserted city name.

Translator

Visitors Counter

908296
Today
Yesterday
This Week
This Month
All days
572
519
3668
9530
908296

Your IP: 52.91.176.251
Server Time: 2019-02-16 20:13:26
Web Analytics