Login to your account

Username
Password
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name
Username
Password
Verify password
Email
Verify email

Macedonia Hunting

Скопски ловџија ранет на Зајчев рид

Posted by  Published in: Разно

За жал, ловот е исполнет со големи опасности, кои често може да бидат кобни по самите ловџии. Бидејќи ловот се изведува со огнено оружје, потребно е да се превземат максимални мерки за безбедност, па секое и најмало невнимание може да предизвика опасност по животите на самите учесници во ловот, како и на случајните минувачи или луѓето кои работат во околните ниви.

Најнов инцидент при ловот се случил на 11.10.2017 година кај Зајчев Рид, каде што 33 годишниот скопски ловџија В.С. бил на лов. Тој во 7:40 часот се движел кон месноста Бардовечко брдо кога изненадно слушнал истрели од огнено оружје од кои се здобил со телесни повреди.

Веднаш после тоа В.С. бил пренесен во Градската општа болница “8-ми Септември“, каде бил примен со повреди од огнено оружје на десната страна на лицето, десното колено и десната рака.

Врз повредниот ловџија В.С. била извршена хируршка интервенција и за среќа се наоѓа надвор од животна опасност. 

Од МВР изјавуваат дека се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Weather

Cannot get Skopje location id in module mod_sp_weather. Please also make sure that you have inserted city name.

Translator

Visitors Counter

891642
Today
Yesterday
This Week
This Month
All days
256
667
4791
16728
891642

Your IP: 54.209.202.123
Server Time: 2019-01-20 07:24:55
Web Analytics